Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Youth Cup 2015    Utskriftsdatum  24 maj 2015   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 maj 2015         
 
 
Gren 1, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            23.96   
Evelina Pettersson  2004  Strängnäs Simklubb            24.67   
Julia Olsson  2004  Strängnäs Simklubb            27.47   
Ebba Hjernerth  2004  Strängnäs Simklubb            27.85   
Wilma-Louise Ström  2004  Simklubben Ena            29.89   
Ebba Billström  2004  Strängnäs Simklubb            32.20   
                     
 
Gren 1, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            18.89   
Tara Klarbo-Egan  2005  Simklubben Ena            23.11   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            23.35   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            23.66   
Desiré Eriksson  2005  Strängnäs Simklubb            24.41   
Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb            26.79   
Frida Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            26.87   
Tilde Pettersson  2005  Simklubben Ena            27.10   
Klara Helander  2005  Strängnäs Simklubb            27.35   
10  Stina Jörnemark  2005  Strängnäs Simklubb            27.94   
11  Marlene Engström Bergkvis  2005  Strängnäs Simklubb            28.59   
12  Chloe Aronsson  2005  Strängnäs Simklubb            28.83   
13  Julia Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            30.09   
14  Aida Lagunduja  2005  Simklubben Ena            30.17   
15  Ebba Callin  2005  Strängnäs Simklubb            33.38   
16  Etie Seabra  2005  Strängnäs Simklubb            35.68   
                     
 
Gren 1, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            26.36   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            27.26   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            27.69   
Ida Andersson  2006  Strängnäs Simklubb            28.01   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            28.85   
Felicia Berget  2006  Strängnäs Simklubb            29.23   
Selma Strömberg  2006  Strängnäs Simklubb            29.30   
Emma Björling  2006  Strängnäs Simklubb            30.15   
Ebba Kaltea  2006  Strängnäs Simklubb            33.51   
10  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            33.70   
11  Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb            33.83   
12  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            35.94   
13  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            38.55   
14  Maja Sandin  2006  Strängnäs Simklubb            39.06   
15  Inez Nuker  2006  Simklubben Ena            41.02   
                     
 
Gren 1, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            33.55   
Alma Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            34.46   
Louise Åberg  2007  Strängnäs Simklubb            36.10   
                     
 
Gren 1, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            30.38   
Karin Lepschi  2008  Strängnäs Simklubb            32.17   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            32.29   
Linnéa Florin  2008  Strängnäs Simklubb            34.97   
Lisa Andersson  2008  Simklubben Ena            36.95   
Ellen Hägerbaum  2008  Strängnäs Simklubb            37.08   
Alice Söderqvist  2008  Strängnäs Simklubb            38.25   
Ava Lorentz-Pantzar  2008  Strängnäs Simklubb            39.28   
Sofia Fahlen  2009  Strängnäs Simklubb            39.65   
10  Olivia Kello  2008  Strängnäs Simklubb            42.83   
11  Tuva Bärgård  2008  Simklubben Ena            47.05   
12  Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            49.06   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            22.95   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Stenman  2005  Strängnäs Simklubb            25.04   
Ivar Thor  2005  Strängnäs Simklubb            27.70   
Anton Rönnegård  2005  Strängnäs Simklubb            29.26   
Hampus Söderholm  2005  Strängnäs Simklubb            30.72   
Nils Johansson  2005  Strängnäs Simklubb            31.80   
Julian Almhager  2005  Strängnäs Simklubb            32.94   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap            24.91   
Oskar Karnehov  2006  Nyköpings Simsällskap            28.28   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            29.89   
Isak Heikman  2006  Strängnäs Simklubb            29.94   
Rasmus Silén  2006  Simklubben Ena            30.62   
Johan Svensson  2006  Strängnäs Simklubb            34.17   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb            33.45   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb            34.23   
Liam Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            46.83   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Stenman  2008  Strängnäs Simklubb            32.22   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            38.08   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            20.81   
Wilma-Louise Ström  2004  Simklubben Ena            26.82   
Evelina Pettersson  2004  Strängnäs Simklubb            26.92   
Ebba Billström  2004  Strängnäs Simklubb            27.53   
Julia Olsson  2004  Strängnäs Simklubb            30.19   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            20.55   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            21.49   
Tara Klarbo-Egan  2005  Simklubben Ena            22.10   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            22.84   
Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb            22.95   
Klara Helander  2005  Strängnäs Simklubb            25.90   
Chloe Aronsson  2005  Strängnäs Simklubb            26.11   
Tilde Pettersson  2005  Simklubben Ena            26.65   
Frida Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            27.80   
10  Desiré Eriksson  2005  Strängnäs Simklubb            28.17   
11  Aida Lagunduja  2005  Simklubben Ena            29.03   
12  Marlene Engström Bergkvis  2005  Strängnäs Simklubb            33.80   
13  Julia Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            33.91   
14  Ebba Callin  2005  Strängnäs Simklubb            34.06   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            25.49   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            25.73   
Emma Björling  2006  Strängnäs Simklubb            26.56   
Selma Strömberg  2006  Strängnäs Simklubb            26.64   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            26.82   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            27.05   
Felicia Berget  2006  Strängnäs Simklubb            28.97   
Inez Nuker  2006  Simklubben Ena            28.97   
Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb            29.24   
10  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            29.47   
11  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            29.71   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Åberg  2007  Strängnäs Simklubb            29.44   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            30.78   
Alma Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            37.33   
Johanna Larsson  2007  Strängnäs Simklubb            53.39   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            28.63   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            28.88   
Linnéa Florin  2008  Strängnäs Simklubb            30.84   
Lisa Andersson  2008  Simklubben Ena            31.38   
Ellen Hägerbaum  2008  Strängnäs Simklubb            31.69   
Olivia Kello  2008  Strängnäs Simklubb            31.77   
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            36.24   
Karin Lepschi  2008  Strängnäs Simklubb            38.95   
Alice Söderqvist  2008  Strängnäs Simklubb            42.03   
10  Sofia Fahlen  2009  Strängnäs Simklubb            47.91   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            22.00   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Rönnegård  2005  Strängnäs Simklubb            27.43   
Oskar Stenman  2005  Strängnäs Simklubb            28.01   
Nils Johansson  2005  Strängnäs Simklubb            32.92   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap            23.36   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            23.40   
Oskar Karnehov  2006  Nyköpings Simsällskap            26.63   
Johan Svensson  2006  Strängnäs Simklubb            26.85   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            28.29   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb            32.28   
Kalle Lindelöf  2007  Strängnäs Simklubb            37.55   
Liam Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            43.98   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb            44.99   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westerberg  2008  Strängnäs Simklubb            27.84   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            39.27   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            17.76   
Evelina Pettersson  2004  Strängnäs Simklubb            21.10   
Julia Olsson  2004  Strängnäs Simklubb            22.88   
Ebba Billström  2004  Strängnäs Simklubb            23.19   
Wilma-Louise Ström  2004  Simklubben Ena            24.93   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            15.49   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            17.96   
Tara Klarbo-Egan  2005  Simklubben Ena            19.17   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            19.43   
Chloe Aronsson  2005  Strängnäs Simklubb            19.69   
Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb            20.16   
Aida Lagunduja  2005  Simklubben Ena            23.04   
Julia Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            23.51   
Klara Helander  2005  Strängnäs Simklubb            25.04   
10  Tilde Pettersson  2005  Simklubben Ena            25.41   
11  Frida Karlsson  2005  Strängnäs Simklubb            25.68   
12  Stina Jörnemark  2005  Strängnäs Simklubb            27.57   
13  Desiré Eriksson  2005  Strängnäs Simklubb            28.21   
14  Marlene Engström Bergkvis  2005  Strängnäs Simklubb            28.59   
15  Ebba Callin  2005  Strängnäs Simklubb            30.02   
16  Etie Seabra  2005  Strängnäs Simklubb            34.16   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Björling  2006  Strängnäs Simklubb            20.69   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            20.94   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            22.61   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            22.89   
Selma Strömberg  2006  Strängnäs Simklubb            23.64   
Felicia Berget  2006  Strängnäs Simklubb            24.68   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            24.80   
Alicia Scott  2006  Strängnäs Simklubb            24.84   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            26.86   
10  Linnea Bergqvist  2006  Simklubben Ena            27.32   
11  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            28.09   
12  Yana Ivanova  2006  Strängnäs Simklubb            28.12   
13  Inez Nuker  2006  Simklubben Ena            29.05   
14  Ebba Kaltea  2006  Strängnäs Simklubb            32.17   
15  Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb            32.56   
16  Maja Sandin  2006  Strängnäs Simklubb            35.25   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Flickor, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Åberg  2007  Strängnäs Simklubb            26.96   
Alma Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            32.26   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            32.28   
Johanna Larsson  2007  Strängnäs Simklubb            1:23.25   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Flickor, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            24.10   
Linnéa Florin  2008  Strängnäs Simklubb            26.91   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            30.43   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            32.44   
Olivia Kello  2008  Strängnäs Simklubb            33.81   
Adele Bergman  2008  Strängnäs Simklubb            34.92   
Ellen Hägerbaum  2008  Strängnäs Simklubb            35.97   
Karin Lepschi  2008  Strängnäs Simklubb            38.80   
Tilda Langevik  2008  Strängnäs Simklubb            39.57   
10  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            43.44   
11  Alice Söderqvist  2008  Strängnäs Simklubb            43.47   
12  Klara Lindblom  2008  Simklubben Ena            46.12   
13  Tuva Bärgård  2008  Simklubben Ena            51.26   
14  Lisa Andersson  2008  Simklubben Ena            1:17.51   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            19.16   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivar Thor  2005  Strängnäs Simklubb            21.53   
Oskar Stenman  2005  Strängnäs Simklubb            22.24   
Anton Rönnegård  2005  Strängnäs Simklubb            23.45   
Nils Johansson  2005  Strängnäs Simklubb            28.13   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap            19.29   
Oskar Karnehov  2006  Nyköpings Simsällskap            20.87   
Sebastian Rosenberg  2006  Simklubben Ena            23.72   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            24.96   
Johan Svensson  2006  Strängnäs Simklubb            26.60   
Rasmus Silén  2006  Simklubben Ena            34.50   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Pojkar, Finaler 8 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb            25.70   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb            33.51   
Kalle Lindelöf  2007  Strängnäs Simklubb            37.57   
Liam Johansson  2007  Strängnäs Simklubb            37.81   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Pojkar, Finaler 7 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westerberg  2008  Strängnäs Simklubb            28.18   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            46.33   
                     
 
Gren 7, 4X25m Frisim Mixed 10-11, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nyköping SS Mixed  2004  Nyköpings Simsällskap            1:16.17   
Strängnäs SK Lag 1  Strängnäs Simklubb            1:22.18   
Strängnäs SK Lag 2  Strängnäs Simklubb            1:40.74   
Strängnäs SK Lag 3  Strängnäs Simklubb            1:43.61   
Strängnäs SK Lag 4  Strängnäs Simklubb            1:45.74   
                     
 
Gren 8, 4X25m Frisim Mixed 9 o y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Strängnäs SK Lag 1  Strängnäs Simklubb            1:37.10   
SK Ena Lag 1  Simklubben Ena            1:38.47   
Strängnäs SK Lag 3  Strängnäs Simklubb            1:44.97   
Strängnäs SK Lag 2  Strängnäs Simklubb            2:04.65   
SK Ena Lag 2  Simklubben Ena            2:10.75   
Strängnäs SK Lag 4  Strängnäs Simklubb            2:11.90   
Strängnäs SK Lag 5  Strängnäs Simklubb            2:21.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 maj 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:13